כאבים ממקור רגשי- TMS: תכנית ליישום עצמי בהתאם לעקרונות הריפוי של ד"ר סארנו

במסגרת הלימוד שאנחנו מציעים על TMS- כאבים ממקור רגשי, עומדת בפניך אפשרות לעשות באופן עצמאי את תכנית 42 הצעדים שבנה ד"ר ניר ברוש. תכנית זו משמשת להדרכת מטופלים במרפאה של ד"ר ברוש, והיא מהווה יחד עם הבדיקה והאבחון במרפאה את עמוד התווך המרכזי של תהליך הריפוי.

התכנית נבנתה על ידי ד"ר ברוש כדי לאפשר הבנה כיצד נוצרים כאבים ממקור רגשי, וכיצד ניתן להפוך את ההבנה ליישום יומיומי שמביא בהדרגה לריפוי. אנשים רבים קוראים את ספריו של ד"ר סארנו ומזהים את עצמם בתוך אבחנת הכאב הרגשי-מוחי, אך לא יודעים מה לעשות עם הידע וכיצד להירפא בעזרתו. מטרתה של התכנית היא ללמד כיצד לעשות זאת בפועל. 

בעזרת ביצוע צעדים פשוטים באופן יומיומי, המשלבים עקרונות של ד"ר סארנו, יחד עם מחקרים עדכניים וידע עכשווי, וניסיונו של ד"ר ברוש בליווי מאות מטופלים בתהליך הריפוי, ניתן לחוות התקדמות ושיפור במצב. 

מה כוללת התכנית?

התכנית מהווה פתרון שלם למי שיתכן וסובלים מתסמונת כאבים שמקורה רגשי (TMS). בתחילתה אנו מתמקדים ברכישת הידע השלם, ולאחר מכן ביישום שלו בפועל.

בעזרת חומרי לימוד מגוונים ורחבים, הכוללים הדרכות וידאו, תרגולים כתובים, ותרגולים מודרכים בהקלטות שמע, ניתן להפוך את ההבנה ליישום בפועל, וכך להתקדם בנתיב הריפוי. בנוסף, את התכנית ד"ר ברוש מלווה באופן אישי במענה במייל לכל שאלה שיש לכם.

מה מקבלים הנרשמים לתכנית: 

הדרכת וידאו של 3 וחצי שעות ומענה לשאלות

כ-7 שבועות של לימוד מודרך, בו בכל יום מקבלים הדרכה שעוזרת להבנה ויישום נוספים

5 הדרכות וידאו נוספות בנות כ-20 דקות כל אחת, המוסיפות עומק להבנה ועצות מעשיות לתרגול

הדרכה יומיומית בכתב, וידאו או שמע, בכל ימי השבוע כדי לבנות מומנטום של ריפוי

מענה לשאלות וליווי על ידי ד"ר ברוש

התכנית נשלחת אליכם באופן יומיומי, כך שאתם תמיד נמצאים בתוך מסגרת שמחזיקה אתכם ותומכת בכם 

מה מצריכה ממני התכנית?

אין תנאי סף ללימוד התכנית, אך מספר דברים יכולים לעזור לכם להפיק ממנה את המקסימום:

מכיוון שהתכנית הינה לימודית ואינה מבוססת על קשר של רופא-מטופל בינך לבין ד"ר ברוש, כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל האם תכנית זו מתאימה עבורך. מכיוון שכאבים יכולים להיווצר במנגנונים רבים שחלקם יכולים להיות מסוכנים לבריאותך, יש לאבחן אותם רפואית. לכן יש לוודא שהבחירה ללמוד את התכנית מאושרת ומפוקחת על ידי הרופא שלך.

במקביל לידע על היווצרות כאבים, יילמדו תרגולי חשיבה, תרגילי עיבוד רגשי וטכניקות הדמיה ואין כל צורך בניסיון קודם, כיוון שהתכנית מלמדת כיצד לעבוד עם כל היבט החל מהצעדים הראשונים. 

תרגול יומיומי יאפשר לך להפיק את המיטב מתהליך הלמידה. מומלץ להקדיש כ-30 דקות ביום ללמידה ותרגול של החומרים שיישלחו אליך. התרגולים הינם פשוטים וניתנים לשילוב בכל אורח חיים, מבלי צורך מבחינתך לשנות דבר. את ההבנות והטכניקות אפשר לתרגל כמעט בכל מקום ובכל זמן.

למי מתאימה התכנית?

התכנית מתאימה למי שסובלים מכאבים ממושכים ואינם מוצאים מענה לכך.

בנוסף מי שסובלים מכאבים שאינם מוסברים על ידי בדיקות רפואיות ובדיקות הדמיה.

התכנית אינה מתאימה למי שסובלים מדלקות פרקים, שברים בחוליות, סרטן, פריצת דיסק עם חסרים עצביים (צניחת רגל או איבוד שליטה על סוגרים), מי שעברו תאונה לאחרונה וכן מחלות אחרות מאובחנות רפואית. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי התאמת התכנית עבורך. 

התכנית מתאימה למי שסובלים מהמצבים הבאים, לאחר התייעצות עם הרופא המטפל:

כאבי גב ממושכים, כאבי צוואר ממושכים, כאבים בשכמות, כאבים בישבנים, סכיאטיקה, כאבים במפרק הלסת (TMJ ), פציעת שימוש חוזר (RSI ), תסמונת המנהרה הקארפלית, כאבים בעצם הזנב (קוקסידיניה), פיברומיאלגיה, כאבים באגן.

מה אומרים מי שעברו את התכנית:

דן, 41, סבל משך 5 שנים (!) מכאבי גב נשנים, שהגבילו אותו משמעותית ואף גרמו לו לעזוב את עבודתו כיוון שלא היה מסוגל לשבת על כיסא בגלל הכאבים: 

ד"ר שלום רב, מה שלומך. זמן רב לא שמעת ממני, וכנראה שזה טוב… אפשר להגיד שהכל מאחורי

כיום אני בדהרה ובמרוץ מטורף להשלים פערי מקצוע ולמצוא עבודה,אני יושב כמה שמתחשק לי. מתאמן חזק מאוד. הולך עם נעליים כפי שמתחשק לי ובאמת כלל לא מתעסק יותר בבריאות. …התכנית עזרה מאוד. סייעה מאוד. נתנה כיוונים. לקבל ממך כל בוקר מייל היה מחזק ותומך. תודה רבה. אתה יכול לרשום בשמי המלצה "מגה" חמה על הנושא ועליך בתור רופא. אין מילים. עד לפני חודש שקלתי באופן רציני שינוי מקצוע למשהו שלא יכלול ישיבה או עמידה ממושכת וחוויתי את עצמי כסוג של נכה. כיום אני מתאמן ויושב במשרד שעות, הקרובים אלי חושבים שקרה לי נס רפואי…תודה על הכל. 

אלון, סבל מכאבי גב משך 7 שנים.

ברמה הבסיסית ביותר, התכנית פשוט ריפאה אותי (או הדריכה אותי לרפא את עצמי) מאחת מאפיזודות כאבי הגב הקשות והארוכות שהיו לי אי פעם. בלי תרופות, בלי פיזיותרפיה, כמובן בלי ניתוח, ואפילו בלי "מתיחות" – רק בכח המוח – המחשבה והדמיון!! היות שכך, התכנית גם חילצה אותי מנקודת שפל בהלך\מצב הרוח, על סף דכאון. מעבר לזה התכנית נתנה לי בטחון – בטחון בגוף שלי, במוח "החושב" שלי, וביכולת של המוח החושב – שזה בעצם הכי "אני" – לשלוט על הגוף יותר טוב מאשר קודם לכן. היא נתנה לי בטחון ואמונה ביכולות שלי – ביכולות להביא את עצמי להגשמת מטרות שנתפסות כקשות מאוד…חורף-אביב 2016 ייזכר אצלי לעולם כאחד הזמנים הדרמתיים בחיי. תקופה שהחלה עם משבר אדיר, ממש קולוסאלי בחיים העסקיים, שמיד גרם להתפרצות איומה של כאבי גב; תקופה של ייסורים פיסיים ונפשיים קשים; תקופה של צער, אכזבה, בושה, אשמה, תסכול וזעם, שהחל מנקודה מסוימת בזמן – בעזרת רופא צעיר וסימפטי, ספר בגרסה אלקטרונית, הרצאה מצולמת אחת, מצגת אחת וכשלושים אימיילים – הפכה להיות דבר אחר לגמרי; הפכה להיות סיפור של גילוי עצמי, של קבלה עצמית, של ריפוי עצמי, של התרוממות רוח, של צמיחה אישית והתחזקות רוחנית-נפשית; החלק השני של התקופה, שהחל בערך 12 במרץ – ועדין מתפתח – ייזכר אצלי כאחת התקופות היפות והמאושרות בחיים. ראיתי על האנשים שמסביבי את ההשתקפות של השינוי שעבר עלי, ממש בזמן אמת, צעד אחר צעד. ראיתי את ההשתקפות של העצב ושל חוסר התקווה, אח"כ את שביב התקווה, אח"כ את הרגזנות והכעס (בשבוע הרגש), אח"כ את התרוממות הרוח ואח"כ את הרוגע. …תודה ענקית על שהארת את עיני.  

א', בת 42, סבלה מכאבים של פריצת דיסק משך שנתיים:

'שלומי מצוין ואני נטולת כאב לחלוטין! איזה כיף זה להרגיש בריאה ולחזור לתפקוד מלא ורגיל! אני חושבת שבזכות היעדר הכאב הרשתי לעצמי לחזור לאינטנסיביות הנהדרת של חיי…הדרך שעשינו ביחד הביאה אותי לשיפור מאד גדול וככל שאני חושבת על זה יותר אני מבינה שרכשתי כלים שעוזרים לי להתמודד עם מה שיש ושיבוא…תודה על הכל, למדתי המון! אתה רופא נהדר וממש הצלת אותי.'

ת. פיברומיאלגיה מזה כ-10 שנים:

ראשית אני מאמינה היום יותר מתמיד שהעניין הוא רגשי כי בהחלט יש התקדמות משמעותית, בעיקר ביכולת ההליכה- הכאבים הופחתו, השרירים פחות  מתנפחים ומאידך מתחזקים אחרי תקופה כל כך ארוכה שלמעשה לא יכולתי לחזק אותם. בנוסף האנרגיה הכללית שלי השתפרה- אני פחות עייפה, יותר חיונית ויש לי יותר כח פיזי. התכנית הכניסה לי סדר בעניין הריפוי, ואני רוצה גם לשתף שיש בי כיום לאחר הרבה זמן גם אמונה שאכן אפשר לצאת מזה. ההקפדה על שיעורי הבית היא גם מאד תרמה נותן תחושת ביטחון בעצם העשייה. הליווי שלך והידיעה שאתה שם בשבילי היו מאוד משמעותיות בתהליך הריפוי. הרבה הרבה תודה

א.ד.- דורבן ממושך 

ראשית תודה על הליווי הקבוע. במהלך התכנית הכאב הלך ופחת משמעותית –  מ7 מתוך 10 בהתחלה ל1-2 היום, וגם שמתחיל כאב קל אני מייד מדברת ואומרת הלו זה בראש לא ברגל אל תתני לזה לחזור את יכולה- זה עובד. האנרגיה הכללית גם השתפרה ומצב הרוח משתפר משמעותית ככל שהכאב הולך ונעלם. אין ספק שלחיות עם כאב משפיע משמעותית על מצב הרוח, וכאשר מרגישים טוב ולא כואב אפשר להתמודד עם מה שמזמן היומיום. והחשוב לדייק לעצמי ככל שאני מדייקת לעצמי מה נכון לי ופועלת לפיו נוצר יותר ויותר איזון מערכתי. התכנית עזרה לי לחזור לעוגן החשוב הזה. ממליצה בחום על התוכנית למי שמוכן להיות וגם לרגע בתובנה שהכאב בא מהרגש ואפשר לנסות. תודה רבה רבה. 

א.ר. סבל מכאבי גב כרוניים

אני קודם רוצה להודות לך על החוויה המיוחדת של הסמינר. ההשקעה העצומה שלך בכל אחד הייתה מרגשת. באופן אישי, מאוד הערכתי את השירות והיחס הכל כך טוב שאתה נותן. מבחינת הכאב חל שיפור מאוד גדול במצבי, וכרגע הכאב הוא ממש מינימאלי ביחס למצב שהיה לפני התכנית, גם מצב הרוח והאנרגיה הכללית שלי השתפרו בזמן הזה של יישום התרגילים. בידידות והרבה הצלחה

יעל ספינדל, 24, כאבים בידיים וכאבים מפושטים מהם סבלה לסירוגין כ- 10 שנים

התכנית שינתה לי את החיים. לא האמנתי שאני אוכל לחיות בלי כאבים.

לא האמנתי שאני אוכל לעשות כל כך הרבה דברים שנאלצתי לוותר עליהם תקופה כל כך ארוכה. חשבתי שהחיים שלי הולכים להראות ככה לתמיד, ושאני פשוט אצטרך ללמוד איך להתנהל עם הכאב הנורא שסבלתי ממנו. התכנית הראתה לי שאפשר אחרת. בתחילת התכנית לא יכולתי לדמיין את עצמי בריאה ובלי כאבים בכלל, כי לא הכרתי את עצמי ככה. עכשיו אני לא מצליחה לדמיין את עצמי כאובה וכבויה ועצובה כמו שהייתי פעם. במבט לאחור, אני לא מצליחה להבין איך חייתי עם המגבלה הזאת כל כך הרבה זמן ואני לא מצליחה לזכור איך זה היה וכמה קשה היה לי…בזכות כל מה שחוויתי וכל השינוי שעברתי בתהליך אני לא מפסיקה לשתף ולספר ולהסביר לאנשים על TMS בתקווה שזה יעזור לאנשים שאני חושבת שזה נכון להם. תודה לך על הליווי הצמוד, על ההקשבה ועל ההבנה לאורך כל התהליך. המון תודה. יעל

 

כיצד ניתן להזמין את התכנית?

להזמנת התכנית היכנסו לקישור בתחתית דף זה ומלאו את טופס ההרשמה. עלות התכנית היא 1470 ₪, בתשלום אחד או חלוקה לתשלומים (עד 5). מייד לאחר  התשלום תתחילו לקבל את השלבים ולתרגל. 

אני מאחל לכם הרבה בריאות והצלחה ביישום!

לפרטים נוספים על התכנית והרשמה לחצו כאןצרו עימי קשר
072-2713193

שם:

מייל:

טלפון:

פרטים נוספים

ד"ר ניר ברוש רופא והומאופת, מרפאה און-ליין, ליעוץ טלפוני: 072-2713193
הכתוב באתר הינו לצרכי מידע בלבד ואינו משמש כתחליף לייעוץ רפואי אישי.